17 Aralık 2010 Cuma

Kadın vs. Erkek
E: Erkek. Tahminen 25-30 yaşlarında.
K: Kadın. Tahminen 25-30 yaşlarında.
YT: Yaşlı Teyze. Tahminen 60-65 yaşlarında.


--I. BÖLÜM- ERKEK--


YT: Naber evladım nasılsın?.
E: İyi işte Müjgan Teyze ne olsun uğraşıp duruyoruz. Barbaros nasıl? (Barbaros arkadaşı teyzenin oğlu.)

YT: O da iyi okula gidip geliyor master yapıyor ya.
E: Doğru uzun zaman oldu görüşmeyeli. Evet...

YT: ...
E: Heee... Sen nasılsın? Kusura bakma dalgınım bugün Müjgan Teyze, halini hatrını soramadım.

YT: Ne olsun be oğlum yaşlılık biliyorsun işte Fevzi Amcana araba çarptı, ona ilaç aldım çorba kaynatacağım şimdi akşam da Barbaroslar bize gelecek kız arkadaşıyla. Yemek hazırlıyorlar evdekiler Aygül'le beraber. Benim kardeşlerimi de çağırdım Barbaros'un birkaç arkadaşı daha gelecek. Çocukları üst kata koyacağız biz, biz bize gülüp eğleneceğiz.
E: Güzeel.

YT: Sevim ne yaptı evlendi mi?
E: Evlendi.

YT: Çoluk çocuk?
E: Var bir tane.

YT: Allah bağışlasın kaç aylık?
E: Yedi oldu.

YT: Kız mı, erkek mi?
E: Kız kız.

YT: Kızlar en iyisidir. Büyüyünce evde hizmet görür hem babasına, hem annesine. Bak siz ne yapıyorsunuz varsa yoksa okumak. Ama kız çocuk öyle mi?
E: Doğru.

YT: Adı ne?
E: Sevil.
YT: Sevim-Sevil. Ne güzel. İleride karıştıracaklar isimlerini evdekiler.
E: Eh, evet.
YT: Neyse oğlum ben gideyim. Bizimkiler beceremez bensiz yemek işini. Gideyim de yardım edeyim annene babana çok selam söyle. Gelsinler bir gün kahveye de beklerim.
E: Peki. Allahaısmarladık.


--II. BÖLÜM KADIN--


K: Merhaba Müjgan Teyzecim nasılsın? Çok iyi görünüyorsun maşallah formundan hiçbir şey kaybetmemişsin.

YT: İyiyim kızım sen nasılsın ailen nasıl?

K: Ben iyiyim. Vallahi siz de çok iyisiniz ama... Hatta gençlere taş çıkarırsınız! Fevzi Amcanın durumunu duyduk çok üzüldük umarım bir an önce sağlığına kavuşur. Bizimkiler iyi. Sevim hatta doğurdu anne oldu bir görsen nasıl da güzelleşti anlatamam. Yanakları böyle pembe pembe. Kızının da öyle. Yürümeye filan çalışıyor ancak şimdilik emeklemekle yetiniyor. Annesine yakın bir isim koyduk ki onun gibi güzel olsun diye. İsmi Sevil. Babası koydu. Enişte çok iyi ablama bir görsen bir görsen. Bir dediği iki olmuyor evde. Sahi Barbaros ne yaptı? Master yapıyor değil mi? E onun da işi zor. Bir saniye telefon çalıyor Müjgan Teyze.

YT: Tamam kızım.

K: Evden telefon geldi. Benim gitmem gerek Müjgan Teyze. Sonra bir kahve içmeye annemlerle uğrarız bir gün umarım. Kendinize çok dikkat edin. Fevzi amcanın ellerinden öperim. İyi günler.

1 yorum:

  1. buradan çıkarmamız gereken sonuç kadınlar vakitlerini idareli kullanabilmek açısından ve gereksiz sessizlikler yaratmamak için söyleyeceklerini bir anda söylerler. kadınlar çok konuşmazlar aslında sadece çok fazla söyleyecekleri şeyler vardır. ikisi farklı şeyler :D

    YanıtlaSil