4 Kasım 2010 Perşembe

Kısa Kısa #6


sahneye kadın yüzde 238954453343 daha çok yakışıyor. bazı kadın gibi erkekleri saymazsak öyle yani. hem zaten her işte bazı istisnalar olur. değil mi? değil.

---

oha ya "kasım" gelmiş resmen. evde teknolojik bir şey olmadığı için arada böyle saçma zamanlarda haberim oluyor. en sevdiğim ay. yehuuu!

---

tramvayda o kadın. metroda o kadın. deniz otobüsünde o kadın. vapurda o kadın. şimdilerde metrobüsde o kadın. ve demin duydum artık otobüste de o kadın. ve o kadının sesi. neyseki halkalı-sirkeci tren istasyonunda "o kadın" ve "sesi" yok. şükür: "Beyazıd-GrandBazaar!"

---


eski adidas simgesi ya da markası ya da işareti :love: (L)

---

mesela kızı kendi oturduğu şehrin dışında okuyan babadan tırsmam ben. o babanın da en az benim kadar korkuları vardır çünkü. düşünsene ne düşünceler içinde uyuyordur adam: "acaba bugün başına bir şey geldi mi? ya bir şey olur da ben o anda yanında olamazsam? ya kızım ağlarken yanında kimse olmazsa? ya kızımın başına kötü bir şey gelirse?" ne! yoksa fosur fosur uyuyorlar mı? yoksa en fazla bu düşünceleri 1 ay mı sürüyor? ne! yoksa sizi benim düşündüğüm kadar sevmiyorlar mı? hımm. baba olmak zor iş. herkes baba olamıyor ne yazık ki para göndererek iş bitmiyor.

---

yanmış leblebi çekilmiyor ama hafif kavrulurken yanmış fındık... offf orgazmdan zevkli anların en üst basamağına yazılabilir bu. dahabeşdakikaöncekavrulmuşyanmışfındık (L)

---

ya ne kadar boş beleş işlerin peşindeler şu sadece bir akımın peşinden gidenler. ve sırf o tarz kitapları okuyanlar. aynı şey film için de geçerli. ben de yapıyorum "öyle savaşlı filmler sevmem!" diyorum ama saçma yani. çünkü şey var mesela iyi film-kötü film. iyi kitap-kötü kitap. iyi şiir-kötü şiir. garipçileri de seviyorum, ikinci yenicileri de. öleyim mi?

---

turyol iskelerimizden yolcu almakta olan gemi saat 9 a 10 kala hareketle eminönü-karaköy seferini yapacaktır. önce eminönü, sonra karaköy.

ulan şunu söyleyeceğine şu vapurlarını bir yenile yeter artık. söylemeyeyim, söylemeyeyim diyorum ama her insanın da bir sabrı var. şöyle bağlayalım: turyol isklelerinden yolcu almakta olan gemi ile 20 dakika sizi hafif çapta sağır edebilir ve çok sessiz bir ortamda yanınızdaki ile -istemeden de olsa- bağırarak konuşmanıza neden olabilir. aman diyeyim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder